Tee Times & Pairings

Wasatch Lake

Two Man Best Ball

Please arrive at Wasatch Golf Course no later than 7 AM. We will be having a tournament meeting before teeing off.

Group 1- 8:06am

Remi Newell (1) & Ky Papke (3) VS Michael Blackham (1) & Scott Elder (6)

Group 2- 8:16am

Jared Moss (10) & Andrew Smoot (10) VS Paul Smoot (6) & Scott Whitaker (10)

Group 3- 8:26am

Jamison Frost (8) & Kendall Sollis (11) VS Paul Anderson (11) & Scott Dalebout (12)

Group 4- 8:36am

James Martinos (12) & Curtis Blair (12) VS Riley Risto (12) & Rob Freeman (8)

Group 5- 8:46am

Brandon Smith (11) & Jon Robison (14) VS Zeke Smith (12) & Dan Chambers (14)

Group 6- 8:56am

Matt Weenig (14) & Tyler Sacco (18) VS Kyle Olsen (17) & Troy Gartrell (18)

Group 7- 9:06am

Dave Connolly (9) & Lane Stromberg (14) VS Andrew Dalebout (10) & Matt Dalebout (14)

Group 8- 9:16am

Michael Brown (18) & Jacob Martinos (18) VS Scott White (16) & Monty Tate (18)

Wasatch Mountain

Alternate Shot

Please make sure to pay attention to your new pairing and tee time. If you know you will need assistance in getting lunch before your second round, please let us know!

Group 1- 1pm

Remi Newell (1) & Jared Moss (10) VS Michael Blackham (1) & Paul Smoot (6)

Group 2- 1:10pm

Ky Papke (3) & Andrew Smoot (10) VS Scott Elder (6) & Scott Whitaker (10)

Group 3- 1:20pm

Kendall Sollis (11) & Curtis Blair (12) VS Paul Anderson (11) & Riley Risto (12)

Group 4- 1:30pm

Brandon Smith (11) & Jamison Frost (8) VS Scott Dalebout (12) & Rob Freeman (8)

Group 5- 1:40pm

James Martinos (12) & Michael Brown (18) VS Zeke Smith (12) & Kyle Olsen (17)

Group 6- 1:50pm

Jon Robison (14) & Matt Weenig (14) VS Dan Chambers (14) & Troy Gartrell (18)

Group 7- 2pm

Dave Connolly (9) & Lane Stromberg (14) VS Andrew Dalebout (10) & Scott White (16)

Group 8- 2:10pm

Tyler Sacco (18) & Jacob Martinos (18) VS Matt Dalebout (15) & Monty Tate (18)

Wasatch Lake

Singles Match Play

Please be at the course no later than 10 AM so that we are able to check in with the clubhouse and begin sending pairs off on time.

Group 1- 11:08am

Remi Newell (1) VS Michael Blackham (1) & Ky Papke (3) VS Scott Elder (6)

Group 2- 11:18am

Jared Moss (10) VS Paul Smoot (6) & Andrew Smoot (10) VS Andrew Dalebout (10)

Group 3- 11:28am

Brandon Smith (11) VS Paul Anderson (11) & Kendall Sollis (11) VS Riley Risto (12)

Group 4- 11:38am

Jamison Frost (8) VS Rob Freeman (8) & James Martinos (12) VS Scott Dalebout (12)

Group 5- 11:48am

Curtis Blair (12) VS Zeke Smith (12) & Matt Weenig (14) VS Dan Chambers (14)

Group 6- 11:58am

Jon Robison (14) VS Matt Dalebout (15) & Jacob Martinos (18) VS Kyle Olsen (17)

Group 7- 12:08am

Dave Connolly (9) VS Scott Whitaker (10) & Lane Stromberg (14) VS Troy Gartrell (18)

Group 8- 12:18pm

Tyler Sacco (18) VS Scott White (17) & Michael Brown (18) VS Monty Tate (18)